Strona domowa Elizy, Michała i Blanki
Michał artykuły
Strona główna > Artykuły > 
Dziwne stukanie w silniku

Mam jeszcze stare auto. Jest to benzynowy zagazowany Ford Mondeo z 1996 roku. Od jakiegoś czasu zaczęło ujawniać się w czasie jazdy dziwne stukanie silnika pod maską. Tylko jak jechałem. To było takie bardzo charakterystyczne stukanie, cykanie dokładnie zgrane z obrotami silnika. Kiedy naciskałem sprzęgło, silnik zwalniał i stuki słabły. Jak auto było zimne też nie od razu je słyszałem. Wiem że mam stare auto i wszystko może się stać, ale to mnie szczególnie denerwowało.

Nie miałem żadnego problemu z zapalaniem. Nie miałem żadnych problemów z jechaniem. Nie miałem białych, czarnych dymów z rury, skoków obrotów czy zwiększonego zurzycia paliwa itp ... Auto normalnie pracowało, tylko .... to dziwne stukanie w silniku mnie denerwowało. Miałem już przed oczami wizję destrukcji lub totalnego kolapsu auta w najmniej odpowiedniej chwili. Musiałem oddać auto do mechanika.

... ale ...

Jednego dnia wracając z pracy coś mnie tknęło. Postanowiłem zerknąć pod maskę i sprawdzić stan oleju. Hmmm ... jeśli na ciepłym silniku bagnet jest suchy to chyba mamy mały brak. Dojechałem do domu, miałem olej dolewam 0.5 litra i sprawdzam bagnet - suchy. Dziwne. Dolewam kolejne 0.5 litra i sprawdzam - koniuszek jakby się zanurzył. Wow! Dolewam jeszcze 0.5 litra i było w dobrze.

Dziwne stukanie silnika w moim przypadku oznaczało znaczny brak oleju. Dokładniej 1,5 litra. Co za zaniedbanie, teraz będę częściej sprawdzał olej w moim staruszku.

Tekst czytany (5840) razy.     Data dodania: 2013-09-27 11:36:49    « wróć    


Twój nick *
Twój komentarz *
Aby wysłać formularz wpisz hasło z obrazka *
 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Michał i Eliza

Blanka logo